Płatności - Konfiguracja dokumentów

W sekcji Konfiguracja dokumentów ustalamy reguły generowania faktur pro forma i VAT.

Konfiguracja odbywa się za pomocą następujących elementów:

 1. Blok Format numeracji faktur VAT zawiera trzy pola pozwalające na ustawienie własnego systemu numeracji faktur w oparciu o tekst oraz tagi [year] (bieżący rok), [month] (bieżący miesiąc), [numer] (kolejny numer faktury VAT).
 2. Selektor Waluta na fakturach służy do wyboru waluty, w jakiej podawane będą kwoty na dokumentach księgowych.
 3. Za pomocą kolejnego selektora określisz Termin płatności faktury pro forma.
 4. Na tym poziomie interfejsu dostępne są także dwa przyciski:
  - dane nabywcy, który po kliknięciu rozwija panel umożliwiający wprowadzenie tagów rejestracji. Dzięki tagom możesz wskazać, które z pól mają być brane pod uwagę jako dane nabywcy na fakturach pro forma i VAT generowanych przez system,
  - dane sprzedawcy, który po kliknięciu rozwija panel formularza danych, który należy uzupełnić danymi sprzedawcy.
 5. W bloku poniżej dostępne są funkcje umożliwiające:
  - włączenie wystawiania faktur w walucie wybranej dla danej rejestracji,
  - włączenie wystawiania i pobierania faktur pro forma. Wyłączenie tej funkcji spowoduje, że do potwierdzeń rejestracji nie będą załączane faktury pro forma (v4.30+ funkcja ta dostępna jest także w sekcji Rejestracja > Etap VI: E-mail).
  - włączenie wystawiania i pobierania faktur VAT. Wyłączenie tej funkcji spowoduje, że do potwierdzeń transakcji nie będą załączane faktury VAT (v4.30+ funkcja ta dostępna jest także w sekcji Płatności > Potwierdzenie transakcji).
  - wybór statusu końcowego dla rejestracji zanim zostanie opłacona (i nastąpi zmiana statusu na opłacona). Domyślną wartością jest status nieopłacona, lecz dzięki selektorowi możesz go zmienić na inny status.
 6. W bloku Konfiguracja zestawienia pozycji na dokumentach księgowych można łączyć różne pozycje kosztowe wprowadzone w sekcji Rejestracja > Etap II: Agenda do pojedynczej pozycji na fakturach pro forma VAT. W polu Pozycja na fakturze wprowadź wspólną nazwę dla docelowego wiersza kosztów na fakturze i za pomocą checkbox'ów wybierz punkty agendy, które mają być przypisane do tego kosztu.

  UWAGA: do pojedynczej pozycji na fakturze można łączyć tylko te punkty agendy, które posiadają jednakową stawkę podatku VAT!

 7. Zielony przycisk dodaj nową pozycję umożliwia utworzenie nowego nagłówka dla kolejnego wiersza kosztów na fakturze.
 8. Blok nazwany Plik tła dla faktur pro forma i VAT (plik PDF) umożliwia podmianę tła generowanych w systemie faktur. UWAGA: Tło musi być dokumentem PDF w formacie A4. Zalecane jest przygotowanie dokumentu o wadze nie większej 100 kb.
 9. Niebieski przycisk Zapisz utrwali wszelkie zmiany w konfiguracji parametrów.

 

 

Dokumentacja (aktualna dla v4.40)

Bądź na bieżąco z nowościami i subskrybuj newsletter CONREGO

Oświadczam, że zapoznałem się z treścią i akceptuję regulamin korzystania z usług newslettera internetowego na stronie conrego.com.pl
Ta strona używa cookies celem gromadzenia danych o użytkownikach w celach marketingowych i obsługi procesów związanych z realizacją zamówień. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję