Obsługa gości

  1. Recepcja
  2. Kontrola dostępu

Statystyka

  1. Terminologia

Etap agendy jest opcjonalny. Jeśli w zaplanowanym przez Ciebie procesie rejestracji nie chcesz udostępniać uczestnikom żadnych punktów programu do wyboru, pamiętaj, że cały etap możesz wyłączyć w sekcji Proces Rejestracji.

Sekcje i pozycje agendy

Zanim przystąpisz do modyfikacji agendy, wiedz, że podstawowym jej elementem jest sekcja. Może nią być:

  • dzień, w którym odbywa się wydarzenie,
  • ścieżka tematyczna w ramach wydarzenia,
  • miesiąc kalendarzowy, w którym chcesz udostępnić szereg wydarzeń w różnych terminach.

Sekcje umożliwiają odpowiadający realiom wydarzenia podział organizacyjny punktów programu Twojego wydarzenia.

Na tabelę składają się dwa rodzaje elementów:

Nagłówek sekcji

Nagłówek sekcji oznacza początek sekcji agendy. Do tej sekcji należały będą wszystkie punkty agendy umieszczone pomiędzy tym nagłówkiem a następnym nagłówkiem lub końcem tabeli. Nagłówek sekcji wizualnie różni się od punktów agendy innym układem pól oraz tym, że jest wyraźnie ciemniejszy.  Składa się on z następujących pól:

  • ID jest numerem identyfikującym sekcję.
  • Pole z nazwą sekcji programu wydarzeń umożliwia wprowadzenie nagłówka sekcji w każdej z dostępnych dla Twojego wdrożenia wersji językowych.
  • Selektor - szerokość sekcji - pozwala na wybór szerokości tej sekcji agendy na stronie. Wybór wartości 50% oznacza, że dana sekcja będzie zajmowała połowę szerokości obszaru strony przeznaczonego na treść. Zmiany wprowadzone w ten sposób nie będą konfliktowały z responsywnością formularza - uczestnik nadal będzie mógł się wygodnie zarejestrować przy pomocy urządzenia mobilnego.
  • Każdy nagłówek sekcji zawiera ikony pełniące funkcje:
    - pokaż/ukryj pola do wprowadzenia tłumaczeń dla dodatkowych wersji językowych (ikona dostępna tylko, gdy dla wdrożenia konfigurujesz więcej niż jedną wersję językową);
    - ukryj sekcję dla wybranych rodzajów uczestnictwa lub w wybranym przedziale czasowym. Jeśli pola pozostawisz puste, to sekcja będzie widoczna bezterminowo, w przeciwnym wypadku sekcja zostanie automatycznie ukryta poza określonym terminem. Jest to przydatne w sytuacji, gdy prowadzisz rejestrację na np. 10 szkoleń równolegle i chcesz uniknąć pokazywania w agendzie wydarzeń, które się już odbyły;
    - kliknij, przeciągnij i upuść nagłówek sekcji, by zmienić jego kolejność wyświetlania i zawartość;
    - usuń sekcję.

Punkt agendy

Punkt agendy jest pojedynczym wydarzeniem - szkoleniem, wykładem, prelekcją itp. Każdy punkt agendy jest częścią sekcji. Jeśli administrator nie zadeklaruje sekcji dla jakichś punktów agendy, wówczas aplikacja sama wygeneruje w formularzu pustą (bez nazwy i z domyślnymi ustawieniami) sekcję, w której umieści te punkty. Wiersze z punktami agendy składają się z kolumn opisanych w nagłówku tabeli, a są to:

  • ID jest numerem identyfikującym punkt agendy.
  • Grupa pól opisanych jako Od i Do pozwala na przypisanie terminu i godzin trwania wybranego punktu agendy. Jeśli pozostawisz te pola puste, system nie wyświetli daty i/lub godziny dla wybranego punktu.
  • Pole Nazwa pozycji agendy umożliwia edycję etykiety kolejnych pozycji w agendzie.
  • Do każdego punktu programu możesz przypisać Obiekt. Przypisanie obiektu pozwala nałożyć na dany punkt agendy limit ilościowy osób, które będą mogły do wybrać. Obiekty możesz definiować w zakładce Obiekty.
  • Każdy punkt programu zawiera ikony pełniące funkcje:
    - opis punktu programu otwiera okno (tzw. modal), które pozwala na edycję dłuższego opisu punktu agendy oraz przypisanie do punktu agendy predefiniowany styl wizualny (klasę CSS), by wyróżnić go od pozostałych lub po prostu ukryć;
    - pokaż/ukryj pola do wprowadzenia tłumaczeń dla dodatkowych wersji językowych (ikona dostępna tylko, gdy dla wdrożenia konfigurujesz więcej niż jedną wersję językową);
    - ukryj punkt programu dla wybranych rodzajów uczestnictwa lub przedziałów czasowych;
    - przeciągnij i upuść punkt programu, by zmienić jego kolejność wyświetlania;
    - usuń punkt programu./li>

Pozostałe funkcje panelu:

  • Przycisk dodaj nowy punkt programu doda na końcu agendy nowy punkt agendy.
  • Przycisk dodaj nową sekcję wstawi na końcu agendy nową sekcję.

CENNIK W AGENDZIE
Ponieważ nie każda rejestracja jest płatna, a stawki za poszczególne opcje w przypadku rejestracji płatnej mogą być bardzo zróżnicowane, to budowa cennika dla pozycji w Twojej agendzie dostępna jest innej sekcji panelu administracyjnego. Jeśli chcesz skonfigurować cennik, to po przygotowaniu całej agendy przejdź do sekcji Płatności: Cennik Uczestnictwa i Usług.

Wszelkie modyfikacje utrwal za pomocą przycisku Zapisz.

 

 

 

 

Ta strona używa cookies celem umożliwienia rejestracji uczestników wydarzenia i obsługi procesów pokrewnych. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję