Obsługa gości

  1. Recepcja
  2. Kontrola dostępu

Statystyka

  1. Terminologia

Interfejs edycji elementu strony internetowej został podzielony na trzy zakładki. Pierwsza jest wspólna dla konfiguracji każdego rodzaju elementu, natomiast dwie kolejne będą zmieniać swoją zawartość w zależności od tego, jaki rodzaj elementu wybierzesz.

Wygląd i typ

W tej zakładce możesz edytować podstawowe właściwości elementu. Najważniejszym polem jest Selektor Rodzaj elementu. Umożliwi Ci on wybór typu elementu, który planujesz przygotować. Dostępne rodzaje opisaliśmy na końcu tego panelu pomocy w postaci listy rozwijalnej.

Widoczność

Ta zakładka oferuje wybór podstron, na których widoczny ma być dany element. Wyboru dokonuje się poprzez manualne oznaczanie wybranych lub masowy wybór poprzez odwrócenie zaznaczenia.
Przy wybranych typach elementów w tej zakładce będą się również znajdowały zaawansowane opcje konfiguracji.

Zawartość

W tej zakładce możesz edytować zawartość danego elementu. Jej układ będzie się różnił w zależności od wybranego rodzaju elementu. Po kliknięciu rodzaju elementu rozwinie się tekst opisujący zasadę działania tego rodzaju elementu oraz wygląd i funkcje zakładki Zawartość.

Ten element wyświetla podaną treść, którą można dowolnie formatować za pomocą kodu HTML. Jedynym elementem interfejsu jest edytor tekstu z funkcją podświetlania elementów HTML.

Ten element powoduje wywołanie nagłówka <h2>, pod którym znajdzie się przycisk z wybranym tekstem, odnośnikiem i kolorem.

Ten element pozwoli Ci umieścić na stronie formularz, za pomocą którego uczestnicy będą mogli wysłać Ci wiadomość. Za pomocą interfejsu możesz skonfigurować treści związane z formularzem widoczne na stronie oraz adres e-mail, na który będą przychodziły wiadomości wysłane za pomocą tego formularza.

Ten element jest przeznaczony do wyświetlania większej liczby (minimum czterech) obrazków. Możesz do nich dodać nagłówek oraz opis pod każdym obrazkiem, a także wprowadzić adres, do którego mają odsyłać poszczególne obrazki. Kolejne grafiki wprowadzisz za pomocą przycisku dodaj obrazek.

Ten element pozwala na umieszczenie na stronie zegara, który będzie odliczał czas do Twojego eventu. W interfejsie zakładki Zawartość możesz skonfigurować godzinę, do której licznik ma odmierzać czas, a także nagłówek, styl i kolory samego licznika. Interfejs oferuje też podgląd licznika przy obecnych ustawieniach (po zapisaniu zmian).

Element typu parallax pozwala na dodanie treści za pomocą edytora TinyMCE. Podczas przewijania strony treść będzie się poruszała z normalną prędkością, natomiast tło (dodane w zakładce Wygląd i typ w polu Kolor / grafika tła) będzie się poruszało wolniej, co sprawia wrażenie głębi - tło wydaje się bardziej odległe niż tekst.

Ten element pozwala na wyświetlanie aktualności dotyczących eventu. W zakładce Zawartość możesz skonfigurować nagłówek tego elementu oraz sposób jego wyświetlania. Treści dla tego elementu dodasz w sekcji Serwis: Aktualności.

Korzystając z tego rodzaju elementu, możesz umieścić na stronie zagnieżdżony odtwarzacz video serwisu YouTube lub Vimeo. W zakładce Zawartość wystarczy wybrać format odtwarzacza, serwis, na którym umieszczony jest film oraz odnośnik do filmu.

Za pomocą banera możesz na stronie wyświetlać grafiki na całą szerokość strony. Jeśli dodasz przynajmniej dwa obrazki, grafiki dodane do tego elementu będą wyświetlane jako animacja w cyklu rotacyjnym. Do każdej grafiki można dodać tekst oraz adres, do którego będzie on odsyłał po kliknięciu. Interfejs składa się z listy dodanych do tego elementu obrazów oraz przycisku Dodaj nowy obraz, który wywołuje nowy wiersz w powyższej tabeli.

Ten element pozwala na umieszczenie na stronie galerii zdjęć, które po kliknięciu będą się powiększać. Interfejs zakładki Zawartość pozwala na dodawanie kolejnych obrazów wraz z opisami oraz ustawienia nagłówka galerii.

Ten element wyświetla zbiór paneli w formie listy rozwijalnej - dokładnie na tej samej zasadzie, co ten panel pomocy. W zakładce Zawartość możesz wybrać orientację listy oraz dodać do niej obrazki i inne treści.

W sposób niewiele różniący się od konfiguracji agendy możesz zbudować program wydarzenia, który nie będzie funkcjonalnie powiązany z agendą. Może to posłużyć np. do przedstawienia wszystkich prelekcji odbywających się w danym pomieszczeniu albo uwzględnienie pozycji, na które uczestnicy się nie zapisują, jak na przykład przerwa kawowa.

Ten element pozwala na wyświetlenie mapy Google ze znacznikami w wybranych punktach. Znaczniki można dodawać, nazywać i opisywać w zakładce Zawartość.

Ten element generuje listę udostępnionych przez Ciebie hoteli na podstawie konfiguracji zakładki Rezerwacja noclegów: Hotele.

 

 

 

 

Ta strona używa cookies celem umożliwienia rejestracji uczestników wydarzenia i obsługi procesów pokrewnych. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję