Obsługa gości

  1. Recepcja
  2. Kontrola dostępu

Statystyka

  1. Terminologia

Obsługę Kontroli dostępu można realizować manualnie, wprowadzając kod uczestnika do pola Kod identyfikatora lub automatycznie, posługując się czytnikiem kodów kreskowych lub QR. Zdecydowanie rekomendujemy zastosowanie czytników, ponieważ manualna obsługa kodów jest bardzo czasochłonna.

Przygotowanie aplikacji do obsługi Kontroli dostępu

Jeśli planujesz wykorzystać moduł Kontroli dostępu, musisz podjąć kilka kroków, by przygotować go do pracy.

  • W zakładce Obiekty przygotuj pełną listę obiektów (sale, korytarze, itp.), do których dostęp będzie kontrolowany.
  • W zakładce Agenda przypisz do wybranych punktów agendy odpowiednie obiekty ze wspomnianej wyżej listy.
  • Dostarcz uczestnikom (e-mailem lub w trakcie recepcji uczestników) wejściówki lub identyfikatory z kodem kreskowym lub QR, za pomocą których będzie można zweryfikować ich prawa dostępu do wybranych stref na podstawie ich osobistej agendy zapisanej podczas procesu rejestracji.

Interfejs sekcji

Panel Kontroli dostępu składa się z następujących elementów:

  • Selektor Wybierz obiekt, dzięki któremu osoba obsługująca punkt kontrolny deklaruje lokalizację, którą zamierza kontrolować.
  • Selektor Wybierz wydarzenie umożliwi wybór wydarzenia, które zostało przypisane dla wybranego obiektu.
  • Centralny panel informuje nas o sytuacji poszczególnych osób, których identyfikatory skanujemy w trakcie pracy modułu:
    • Szare tło i komunikat OCZEKIWANIE NA AKCJĘ jest stanem domyślnym i pojawia się, gdy jeszcze nie wprowadziliśmy żadnego kodu.
    • Zielone tło i komunikat OBECNOŚĆ ODNOTOWANA! pojawia się, gdy uczestnik jest uprawniony do uczestnictwa w wybranym wydarzeniu.
    • Żółte tło i komunikat BRAK UCZESTNIKA NA LIŚCIE GOŚCI, CZY ZEZWALASZ NA WEJŚCIE? (Nie / Tak) pojawia się, gdy uczestnik nie jest zapisany na wybrane wydarzenie. Zanim zrealizujesz kolejny skan kodu z innego identyfikatora, musisz odmówić lub zezwolić na wejście danego uczestnika, ponieważ dopóki tego nie zrobisz, panel pozostanie zablokowany. Decyzja pozytywna zostanie zakomunikowana zmianą tła panelu na zielone i pojawi się komunikat OBECNOŚĆ ODNOTOWANA!.
    • Czerwone tło i komunikat UŻYTKOWNIKA NIE MA NA LIŚCIE OBECNOŚCI oznacza, że uczestnik się nie zarejestrował lub identyfikator jest fałszywy.
  • Oznaczone ikoną lupy pole selektora uczestników umożliwia odnalezienie gości za pomocą wyszukiwarki oraz powiązanego z nią menu. Wprowadź pierwsze litery nazwiska lub imienia, a wyniki zostaną w locie odfiltrowane, by ułatwić Ci szybki wybór właściwej osoby. W ten sposób będziesz mógł oznaczyć obecność osób, które z jakiegoś powodu nie posiadają przy sobie identyfikatora lub wejściówki z kodem QR.
  • Pole odczytu kodu QR lub kreskowego - dopilnuj, by fokus był przed skanowaniem kodu aktywny na tym polu (pole otoczone jest wówczas niebieską poświatą).
  • Przycisk Tryb wejścia (wywołany także za pomocą klawisza F1) umożliwia przełączenie w domyślny tryb pracy sekcji - odczyt wejścia. Z tego trybu korzystamy, gdy uczestnicy wchodzą do wybranej sali lub gdy uczestnik wypożycza sprzęt (np. zestawy do tłumaczeń symultanicznych).
  • Przycisk Tryb wyjścia (wywoływany także za pomocą klawisza F2) umożliwia przełączenie modułu w tryb odczytów wyjścia. Z trybu wyjścia korzystamy, gdy uczestnicy opuszczają wybraną salę lub zdają wcześniej wypożyczony sprzęt.
  • Pod przyciskami zmiany trybu dostępny jest podgląd informacji o Sumie wszystkich miejsc na sali i Pozostałych miejscach wolnych. Na podstawie tych informacji osobie kontrolującej dostęp łatwiej będzie podjąć decyzję o tym, czy zezwolić na wejście dodatkowych uczestników. Informacja ta jednak jest aktualna tylko w przypadku, gdy odnotowujemy nie tylko wejścia, ale także wyjścia ze strefy.
  • Podstawowe dane uczestnika w postaci (domyślnie) imienia, nazwiska i adresu e-mail prezentowane będą pod polem Kod identyfikatora w czasie rzeczywistym. Dostępne pola formularza można dostosować w sekcji Obsługa Gości.

Funkcje dodatkowe

Aplikacja CONREGO obsługuje czytniki kodów kreskowych i QR, które możesz osadzać na dokumentach generowanych za pomocą zakładki Generator PDF: Edycja Szablonu PDF lub w treści wiadomości e-mail z potwierdzeniem rejestracji, potwierdzeniem transakcji oraz tych wysyłanych masowo za pomocą zakładki Mailingi: Utwórz Szablon. Jeśli planujesz wykorzystać czytniki kodów, pamiętaj, że funkcjonują one jako interfejs klawiatury i po każdym skanowaniu czytnik powinien wywołać klawisz TAB. Do osiągnięcia tego efektu będzie konieczne zaprogramowanie czytnika według załączonej do niego instrukcji obsługi.

Warto wspomnieć, iż sekcja posiada także funkcje ukryte, które wpływają na bezpieczeństwo i przebieg kontroli dostępu:

  • Jeśli w trybie wejścia zeskanujesz kod uczestnika, który nie był odczytany na recepcji, system zwróci komunikat: UŻYTKOWNIKA NIE MA NA LIŚCIE OBECNOŚCI. Tę opcję można wyłączyć w sekcji Obsługa Gości.
  • Jeśli po raz kolejny zeskanujesz kod uczestnika w trybie wejścia, to system poinformuje Cię o tym, że Uczestnik posiadający podany kod jest już na sali! Pozwala to lokalizować osoby ze zduplikowanymi identyfikatorami lub sytuacje, w których pracownik kontroli dostępu nie odczytał uczestnika na wyjściu.

Analiza danych

W efekcie pracy modułu Kontrola dostępu informacja o przejściu uczestnika przez punkt kontrolny zapisywana jest do bazy. Na tej podstawie generowana jest zawartość:
- panelu Obsługa gości modułu Statystyka, co pozwala na podgląd liczby uczestników obecnych na wszystkich odbywających się wydarzeniach,
- panelu Śledzenie ścieżki uczestnika na Karcie uczestnika, co pozwala nam podejrzeć czas przybycia uczestnika na recepcję oraz wszystkie punkty Kontroli Dostępu,
- w raportach generowanych w sekcji Raporty: Uczestnicy.

 

 

 

 

Ta strona używa cookies celem umożliwienia rejestracji uczestników wydarzenia i obsługi procesów pokrewnych. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję