Konfiguracja systemu - Proces rejestracji

W sekcji Proces rejestracji znajdziesz wiele opcji istotnie wpływających na działanie modułu rejestracji.

Panel został podzielony na grupy opcji, odpowiadających za różne funkcje systemu:

 1. Pierwsza grupa to Wybierz statusy rejestracji, które będą końcowymi umożliwia (za pomocą przycisku dodaj nowe i selektorów) wybór statusów, które jeśli zostaną przypisane do wybranej rejestracji uczestnika, to będzie ona wyczerpywała limity z puli dostępnych dla wybranych punktów agendy i obiektów noclegowych. Ikona służy do usuwania pozycji wybranych jako status końcowy.
 2. Druga grupa zawiera selektor o nazwie Rejestracje wielokrotne za pomocą pojedynczego adresu e-mail. Dzięki selektorowi wybierzesz jedną z trzech możliwych opcji:
  - można realizować wielokrotne rejestracje korzystając z tego samego adresu e-mail,
  - nie można zrealizować więcej, niż jednej rejestracji korzystając z tego samego adresu e-mail,
  - można realizować wielokrotne rejestracje korzystając z tego samego adresu e-mail, póki żadna nie posiada statusu końcowego.
 3. Kolejna grupa pozwala na konfigurację funkcji związanej z obsługą kodów i linków zaproszeniowych:
  - opcja Włącz obsługę kodów zaproszeniowych sprawi, że dostęp do formularza rejestracji będzie blokowany za pomocą kodu zaproszeniowego (przypisanego od rodzaju uczestnictwa w sekcji Konfiguracja eventu lub indywidualnego, osadzonego w pierwszej kolumnie pliku XLS, na bazie którego realizujesz import rekordów osób zaproszonych do bazy w sekcji Raporty > Uczestnicy) - zaproszeniami będą linki w formacie twoja-domena.pl/welcome/invite/[invicode]
  - opcja Automatycznie akceptuj zaproszenia powoduje, że link zaproszeniowy osadzony w treści zaproszenia automatycznie przekieruje uczestnika na formularz rejestracyjny. Jeśli opcja pozostanie wyłączona, to uczestnik zostanie przekierowany na stronę z niewielkim formularzem, który umożliwia wprowadzenie kodu zaproszeniowego i manualne przekierowanie na formularz rejestracyjny za pomocą przycisku, który domyślnie nazwaliśmy Użyj kodu;
  - pole Adres strony, na którą zostanie przekierowany uczestnik, który odrzucił uczestnictwo pozwala na wprowadzenie linku strony, która pojawi się po kliknięciu przycisku Odrzuć zaproszenie. Jeśli nie zostanie podany żaden adres, to przycisk służący do rezygnacji pozostanie niewidoczny;
  - opcja Włącz obsługę kodów zaproszeniowych dla różnych rodzajów uczestnictwa odblokowuje pole edycji kodu zaproszeniowego, który możesz przypisać dla dowolnego rodzaju uczestnictwa w sekcji Konfiguracja eventu. Działanie tej opcji wymaga włączenia obsługi kodów zaproszeniowych. Włączenie opcji powoduje, że uczestnik, który próbuje wejść na formularz rejestracyjny zostanie przekierowany na stronę z niewielkim formularzem zawierającym pole umożliwiające podanie kodu. Dopiero po użyciu właściwego kodu nastąpi przekierowanie na formularz rejestracyjny;
  - istnieje także możliwość zastosowania globalnego kodu zaproszeniowego, który odblokowuje rejestrację niepersonalizowaną, ani nie związaną ze szczególnym rodzajem uczestnictwa. Taki kod wprowadzamy w polu oznaczonym jako Pojedynczy kod zaproszeniowy dla wszystkich gości.
 4. Czwarta grupa opcji umożliwia:
  - włączenie widoczności przycisku nowy uczestnik w sekcji Raporty > Uczestnicy za pomocą opcji Pozwól na dodawanie rejestracji z poziomu panelu administracyjnego;
  - włączenie logów zmian rejestracji widocznych w panelu Logi zmian na Karcie uczestnika;
  - włączenie uproszczonego importu danych do bazy, który wymaga zastosowania pliku XLS zawierającego jedynie kolumny: kod zaproszeniowy, imię, nazwisko, telefon, email, organizacja. Korzystaj z tej opcji w sytuacji, gdy musisz zrealizować import dużej bazy rekordów (powyżej 1000), chcesz zaoszczędzić zasoby serwera lub import pełnych danych jest zbyt wolny lub wręcz zbędny.
 5. Ostatnia grupa umożliwia aktywację Dodatkowych akcji masowych i Dodatkowych tagów. Listy uzupełniane są automatycznie na podstawie plików znajdujących się kolejno w katalogach /application/classes/views/actions/ oraz /application/classes/views/tags/. Po umieszczeniu w katalogu pliku akcji lub taga należy za pomocą dostępnego checkboxa aktywować funkcję zaszytą w pliku, w przeciwnym wypadku nie będzie ona działać.

  Tagi dodatkowe aktywowane za pomocą wyżej opisanej funkcji będą dostępne do wyboru w panelach Tagów korespondencji seryjnej we wszystkich modułach służących do wysyłki wiadomości e-mail.

  Aktywne Dodatkowe akcje masowe pojawią się w selektorze Akcji masowych pod zestawieniami tabelarycznymi w sekcjach Uczestnicy i Ankiety modułu Raporty.

 6. Wszelkie zmiany naniesione w konfiguracji tej sekcji utrwalamy za pomocą przycisku Zapisz konfigurację.

 

 

Dokumentacja (aktualna dla v4.40)

Bądź na bieżąco z nowościami i subskrybuj newsletter CONREGO

Oświadczam, że zapoznałem się z treścią i akceptuję regulamin korzystania z usług newslettera internetowego na stronie conrego.com.pl
Ta strona używa cookies celem gromadzenia danych o użytkownikach w celach marketingowych i obsługi procesów związanych z realizacją zamówień. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję