Konfiguracja systemu - Konfiguracja e-mail

W sekcji Konfiguracja e-mail kontrolujemy nadawców i inne parametry wysyłanych wiadomości e-mail.

Panel Konfiguracja CRON, metod wysyłki i nadawców wiadomości e-mail podzieliliśmy na bloki.

 1. W pierwszym bloku znajdziesz opcję Zablokuj wykonywanie skryptów przez harmonogram zadań CRON, która spowoduje, że nie będzie realizowana wysyłka wiadomości za pomocą modułu Komunikacja, ponieważ jego działanie jest zależne od harmonogramu zadań CRON serwera, na którym zainstalowano CONREGO.
 2. Klucz dostępu dla skryptów wykonywanych przez harmonogram zadań CRON to kod, który możesz wprowadzić samodzielnie lub wygenerować automatycznie za pomocą zielonego przycisku Wygeneruj losowy. Klucz stanowi zabezpieczenie przed niekontrolowanym wywołaniem skryptu realizującego wysyłkę wiadomości, który dostępny jest jako URL: nazwa_domeny.com/cron/do_cron/. Link ten jest dość przewidywalny, lecz przestaje być łatwy do odgadnięcia przez osoby trzecie jeśli dodamy do niego klucz: nazwa_domeny.com/cron/do_cron/542321, który znamy tylko my.
 3. Opcja Podpisz kluczem DKIM to w pełni opcjonalne rozwiązanie służące do zwiększenia wiarygodności poczty wysyłanej przez aplikację z naszego serwera. Jeśli oznaczysz checkbox tej opcji i zapiszesz zmiany to pojawią się trzy pola:
  - Domena klucza,
  - ID klucza,
  - Klucz prywatny.

  Zastosowanie podpisu DKIM (DomainKeys Identified Mail)
  nie jest obowiązkowe, lecz może okazać się przydatne. Jeśli zależy Ci na tym by poczta, którą wysyłasz dotarła do maksymalnej liczby odbiorców, to zastosowanie podpisu DKIM zwiększy o jeden punktację wiadomości wysyłanych przez CONREGO w ocenie http://mail-tester.com. Sprawdź wyniki testów wysyłając z aplikacji CONREGO dowolny mail na adres e-mail podany na wspomnianej stronie.

 4. Jedną z najważniejszych opcji interfejsu jest selektor definicji Spososobu wysyłki wiadomości e-mail:

  - Native, wybierany jeśli aplikacja ma realizować wysyłkę wiadomości e-mail korzystając z natywnego serwera SMTP. Korzystaj z serwera natywnego tylko, jeśli CONREGO zostało zainstalowane na tej samej domenie, w której działa skrzynka pocztowa nadawcy (którą podasz w dalszej konfiguracji). Przykład: adres strony to http://1234.com i adres e-mail to rejestracja@1234.com.

  - SMTP, wybieramy gdy planujemy realizować wysyłkę wiadomości korzystając z zewnętrznego serwera SMTP, czyli najczęściej w sytuacji, gdy domena systemu rejestracji jest inna, niż domena adresu pocztowego nadawcy. Wybór tej opcji spowoduje, że pojawi się poniżej selektora zestaw pól, które należy uzupełnić właściwymi informacjami: Nazwa hosta, Nazwa użytkownika, Hasło, Numer portu, Kodowanie. Podanie niewłaściwych danych uniemożliwi skuteczną wysyłkę wiadomości.
 5. Blok Nadawcy mailingów umożliwia dodawanie nadawców wiadomości, które będą dystrybuowane za pomocą modułu Komunikacja > Wysyłka wiadomości. Dla każdego nadawcy należy podać adres e-mail i nazwę. Jeśli zechesz usunąć wybranego nadawcę skorzystaj z ikony
 6. Ostatni blok pozwala na wprowadzenie Nazwy i adresu e-mail nadawcy wiadomości z potwierdzeniami: e-rejestracji, transakcji oraz wszelkich potwierdzeń wysyłanych przez moduł Ankiety konfigurowane w sekcjach opisanych jako Ankiety > Mail.

 

 

Jak skonfigurować CRON na serwerze?

Konfiguracja mechanizmu CRON na różnych serwerach będzie się odbywała inaczej. Niemniej większość systemów umożliwi posłużenie się parametrami standardowymi:

Polecenie / Skrypt links -dump http://nazwadomeny.eu/cron/do_cron/klucz_dostepu(2)
Przykład: links -dump http://nazwadomeny.eu/cron/do_cron/438219
Plik na komunikaty /dev/null
Plik na błędy /dev/null

Dokumentacja (aktualna dla v4.40)

Bądź na bieżąco z nowościami i subskrybuj newsletter CONREGO

Oświadczam, że zapoznałem się z treścią i akceptuję regulamin korzystania z usług newslettera internetowego na stronie conrego.com.pl
Ta strona używa cookies celem gromadzenia danych o użytkownikach w celach marketingowych i obsługi procesów związanych z realizacją zamówień. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję