Poradnik: Jak wysłać zaproszenie do rejestracji dla nowego uczestnika

W tej części przedstawiamy procedurę, którą należy zastosować w sytuacji, gdy musimy do bazy zaproszonych uczestników dodać kolejny rekord by nadać zaproszenie z linkiem umożliwiającym rejestrację na wydarzenie.


1.
Pierwszą czynnością jaką należy podjąć jest dodanie nowego rekordu do bazy. Możemy skorzystać z opcji importu danych (z pliku XLS) lub dodać pojedynczy rekord za pomocą opcji nowy uczestnik. Tym razem, ponieważ chcemy wysłać zaproszenie do tylko jednej osoby skorzystamy z drugiej opcji.


Dodawanie nowego uczestnika konferencji w bazie systemu rejestracji CONREGO


2.
Na karcie uczestnika uzupełniamy wybrane dane, pośród których najważniejsze będą: kod zaproszeniowy oraz adres e-mail.


Karta uczestnika wprowadzonego do systemu rejestracji CONREGO


3. Mając na uwadze, że zaproszenie będzie zawierało link umożliwiający rejestrację w ramach tego rekordu musimy pamiętać o tym by rejestracja została zapisana ze statusem rozpoczęta, zaimportowana lub oczekująca. Statusy te nie są statusami końcowymi i dzięki temu uczestnik nie będzie zmuszony do zmiany adresu e-mail podczas próby przejścia przez formularz rejestracyjny.

4. Ponieważ mechanizm wysyłki mailingów w sekcji Komunikacja działa w oparciu o grupy uczestników to zanim do niego przejdziemy musimy stworzyć nową grupę. Pojedynczy rekord w bazie najłatwiej zlokalizować za pomocą filtru słowo kluczowe, do którego wprowadzimy adres e-mail uczestnika. Poniższy samouczek video wyjaśnia jak tego dokonać, czyli stworzyć i zapisać nową grupę:5. Gdy nasza grupa jest już gotowa przechodzimy do zakładki Komunikacja. W panelu Zapisane wiadomości znajdziesz listę szablonów wiadomości. Otwórz edycję właściwego szablonu, który zawiera link zaproszeniowy.

6.
W oknie edycji wiadomości pojawi się treść wybranego szablonu. Teraz wystarczy wybrać utworzoną wcześniej grupę uczestników (1) i kliknąć Wyślij wiadomość (2).


wysylka-mailingu-do-wybranej-grupy-uczestnikow-wydarzenia

Tutoriale i materiały video (aktualne dla v4.14)

Ta strona używa cookies celem gromadzenia danych o użytkownikach w celach marketingowych i obsługi procesów związanych z realizacją zamówień. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję