Serwis - Strony serwisu internetowego

Moduł Serwis służy do zarządzania treścią strony internetowej wydarzenia. Pierwsza z dostępnych sekcji - Strony serwisu internetowego pozwoli Ci na swobodną modyfikację treści i nawigacji.

Panel widoczny po przejściu do sekcji zawiera listę podstron serwisu wydarzenia przedstawioną w formie tabelarycznej.

 1. Nad tabelą znajdziesz funkcję umożliwiającą ograniczenie liczby widocznych na pojedynczym ekranie podstron oraz wyszukiwarkę podstron za pomocą fraz kluczowych.
 2. Kolumna Nazwa zakładki / linku strony zawiera tytuł nadany podczas edycji strony. Wprowadzona nazwa wykorzystywana będzie jako nazwa linku w systemie nawigacji oraz będzie stanowiła nagłówek podstrony.
 3. W kolumnie Rodzaj treści możesz podejrzeć jakim z typem treści wiąże się dana podstrona. W aplikacji CONREGO wyróżniamy kilka typów podstron:
  - strona główna - strona startowa bazująca na szablonie w pliku /application/classes/views/homepage.php,
  - strona - strona, której konstrukcja oparta jest o jeden z szablonów dostępnych w plikach /application/classes/views/art_page_X.php, gdzie X oznacza nazwę wersji szablonu,
  - formularz rejestracyjny - strona zawierająca formularz rejestracyjny zbudowany w oparciu o sekcje modułu Rejestracja,
  - formularz ankiety - strona zawierająca formularz abnkietowy zbudowany w oparciu o sekcje modułu Ankiety,
  - lista aktualności - strona zawierająca listę aktualności przygotowanych za pomocą sekcji Serwis - Aktualności,
  - lista hoteli - strona zawierająca listę hoteli wprowadzonych za pomocą sekcji Rejestracja - Etap III: Noclegi,
  - regulamin - typ strony przeznaczony do publikacji regulaminów, które z reguły tworzymy w sekcji Rejestracja - Etap I: Formularz lecz dzięki ich dostępności na liście podstron możemy z poziomu modułu Serwis kontynuować ich edycję i aktywować ich linki w górnej oraz dolnej nawigacji strony internetowej.
 4. Kolumna Język podpowie nam w jakiej wersji językowej będzie widoczna dana podstrona. Kolejne wersje językowe możesz dodawać za pomocą sekcji Konfiguracja systemu > Tłumaczenia
 5. Kolumna Autor zawiera informację o twórcy ostatniej modyfikacji wybranej podstrony.
 6. Kolumna Aktualizacja zawiera datę i godzinę ostatniej modyfikacji każdej podstrony.
 7. Checkbox w kolumnie Menu pozwala na aktywację widoczności linku do wybranej podstrony w górnej nawigacji strony wydarzenia.
 8. Checkbox w kolumnie Stopka pozwala na aktywację widoczności linku do wybranej podstrony w dolnej nawigacji strony wydarzenia.
 9. Ostatnia kolumna oferuje pięć różnych funkcji dostępnych pod przyciskami:
  - - umożliwia skopiowanie linku relatywnego do wybranej podstrony,
  - - pozwala na przejście do panelu edycji podstrony,
  - - duplikuje wybraną podstronę i otwiera panel jej edycji,
  - - permanentnie usuwa wybraną stronę,
  - - pozwala na zmianę kolejności podstrony (przeciągnij i upuść) na liście i w systemie nawigacji serwisu.
 10. Poniżej tabeli interfejs oferuje dwa przyciski: zielony dodaj nową stronę oraz niebieski Zapisz, który pozwoli Ci na zapisanie zmian kolejności i widoczności stron w obu systemach nawigacji.


Edycja podstron

Użycie przycisku spowoduje przejście do panelu edycji podstrony. Interfejs panelu jest wielomodułowy:

Parametry podstawowe

 1. Pole Tytuł umożliwia modyfikację nazwy strony / zakładki reprezentującej stronę w systemie nawigacji.
 2. Pole Adres URL uzupełnij by wprowadzić dla swojej strony możliwie najtrafniejsze słowa kluczowe odpowiadające treści i oddziel je krótkimi myślnikami (np. przykladowa-podstrona) ponieważ będą one częścią adresu strony. Właściwie przygotowany adres podstrony znacząco wpłynie na jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych.
 3. Checkbox Zewnętrzny URL umożliwia podanie adresu poza strukturą Twojej strony, który zostanie przypisany do zakładki wybranej strony w systemie nawigacji.
 4. Selektor Rodzaj treści służy do wyboru typu strony jaką planujesz opublikować. Poza opisanymi wyżej typami treści możesz także przypisać podstronę do stron nadrzędnych w strukturze serwisu poprzez wybór jednej z opcji opisanych jako Podstrona do: Nazwa strony nadrzędnej.
 5. Selektor Wersja językowa pozwoli Ci określić wersję językową, do której wybrana podstrona ma zostać przypisana.
 6. Selektor Szablon oferuje wybór szablonów dla Twoich podstron.
  UWAGA: w obecnej wersji systemu szablony, których nazwy pojawią się w selektorze muszą zostać udostępnione w jako pliki PHP w katalogu /application/classes/views/art_page_X.php, gdzie X oznacza nazwę wersji szablonu. Możesz tworzyć nowe szablony plików art_page_*.php i wybierać je z selektora by zmienić wygląd podstron swojego serwisu.
 7. Pole tekstowe Opis strony umożliwia wprowadzenie treści opisu widocznego w wyszukiwarkach (np. Google.com).
 8. Pole tekstowe Frazy kluczowe umożliwiają wprowadzenie listy słów kluczowych niegdyś wykorzystywanych w wyszukiwarkach (ponoć nie ma to już większego wpływu na pozycjonowanie strony).
 9. Przycisk Elementy dodatkowe otworzy osobne okno (tzw. modal), który zawiera listę paneli i banerów, które możesz aktywować dla wybranej podstrony. Interfejs panelu umożliwia manipulowanie widocznością i kolejnością elementów obecnych na wybranej podstronie. Panele i banery tworzymy w osobnej sekcji. Ponad to w modalu Elementów dodatkowych za pomocą selektora Pozycja programu wydarzenia można aktywować na wybranej podstronie widoczność programu wydarzenia i określić jego pozycję względem treści. Program wydarzenia tworzymy w osobnej sekcji
 10. Przycisk panel listy opisowej oferuje mechanizm tworzenia listy zbudowanej z rozwijanych paneli, który opiszemy w dalszej części tej sekcji dokumentacji.
 11. Przycisk panel galerii pozwoli Ci na dodanie do treści strony galerii grafik, które zostaną osadzone pod treścią podstrony. Mechanizm budowania galerii znajdziesz w dalszej części tej sekcji dokumentacji.
 12. Przycisk Zapisz utrwali wszystkie zmiany wprowadzone w parametrach oraz treści strony, zaś dzięki przyciskowi Zapisz i zamknij po zapisie strony przejdziesz na listę wszystkich podstron.
 13. Największą część interfejsu stanowi edytor treści oparty o popularną bibliotekę TinyMCE. Edytor umożliwia modyfikację treści w trybie wizualnym oraz wykorzystanie czystego kodu HTML.
 14. Pod panelem edytora znajdziesz funkcję opisaną jako Tło strony / Parallax, która umożliwia wysyłkę na serwer grafiki tła statycznego (lub parallaxy jeśli jest ona częścią szablonu podstrony) wybranej podstrony.


Panel listy opisowej (tzw. accordion)

Dodanie do wybranej podstrony listy opisowej odbywa się za pomocą przycisku: panel listy opisowej (pokaż / ukryj). Panel edycji listy, który pojawi się w dolnej części ekranu udostępni następującą funkcjonalność:

 1. Pole Nagłówek, dzięki któremu wprowadzisz nazwę kolejnej pozycji na rozwijanej liście.
 2. Pole Treść, którego zwartość pojawi się jako rozwinięcie nagłówka.
 3. Funkcja umożliwiająca wysłanie zdjęcia ilustrującego opis wybranej pozycji listy.
 4. Ikona , która umożliwi Ci usunięcie grafiki lub całej pozycji z listy.
 5. Ikona , służąca zmianie pozycji na liście (metodą przeciągnij - upuść).
 6. Przycisk dodaj wpis umożliwia dodanie kolejnego punktu do listy rozwijanej.
 7. Przycisk Zapisz, który utrwali wszystkie zmiany wprowadzone w liście rozwijanej oraz edytowanej stronie.

Galeria

Dodanie do wybranej podstrony galerii odbywa się za pomocą przycisku: panel galerii (pokaż / ukryj). Panel edycji galerii, który pojawi się w dolnej części ekranu udostępni następującą funkcjonalność:

 1. Pole Opis umożliwiające dodanie opisu do każdej z grafik w galerii (opis widoczny jest po kliknięciu na zdjęcie, które pojawi się w okienku typu lightbox).
 2. Funkcja umożliwiająca wysłanie zdjęcia w celu dodania go do galerii.
 3. Ikona , służąca zmianie pozycji wybranego zdjęcia w galerii (metodą przeciągnij - upuść).
 4. Ikona , która umożliwi Ci usunięcie wybranej pozycji z galerii.
 5. Przycisk dodaj zdjęcie umożliwia dodanie kolejnej pozycji w galerii.
 6. Przycisk Zapisz, który utrwali wszystkie zmiany wprowadzone w galerii oraz edytowanej stronie.

Dokumentacja (aktualna dla v4.40)

Bądź na bieżąco z nowościami i subskrybuj newsletter CONREGO

Oświadczam, że zapoznałem się z treścią i akceptuję regulamin korzystania z usług newslettera internetowego na stronie conrego.com.pl
Ta strona używa cookies celem gromadzenia danych o użytkownikach w celach marketingowych i obsługi procesów związanych z realizacją zamówień. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję