Serwis - Panele i banery

Sekcja Serwis > Panele i banery służy do zarządzania elementami podstron w postaci paneli tekstowych i banerów.

Panel widoczny po przejściu do sekcji zawiera listę elementów gotowych do użycia na podstronach serwisu wydarzenia przedstawioną w formie tabelarycznej.

 1. Nad tabelą znajdziesz funkcję umożliwiającą ograniczenie liczby widocznych na pojedynczym ekranie paneli oraz wyszukiwarkę paneli za pomocą fraz kluczowych.
 2. Kolumna Nazwa panelu zawiera tytuł nadany podczas jego edycji. Wprowadzona nazwa wykorzystywana jest jako nagłówek panelu, lecz jeśli zaistnieje taka potrzeba, to (podczas edycji panelu) można nagłówek uczynić niewidocznym.
 3. W kolumnie Rodzaj panelu znajdziesz informację o tym, jaki typ panelu reprezentuje dany wiersz tabeli. W aplikacji CONREGO wyróżniamy kilka typów paneli:
  - Panel tekstowy - panel zawierający tekst lub dowolny kod HTML,
  - Baner graficzny - panel zawierający plik graficzny z możliwością dodania linku do innej strony lub podstrony wewnątrz serwisu wydarzenia,
  - Nivo Slider - specjalny typ panelu, który działa w oparciu o popularną bibliotekę JavaScript'ową Nivo Slider. Jeśli dla wybranej podstrony włączysz widoczność co najmniej dwóch paneli typu Nivo Slider to skrypt spowoduje, że grafiki dodane do tych paneli będą wyświetlane jako animacja w cyklu rotacyjnym. Nivo Slider jest jedynym typem panelu, dla którego nie możesz za pomocą interfejsu panelu administracyjnego zmienić położenia. Jest on zawsze wyświetlany w górnej części serwisu. Jeśli jednak potrzebujesz przemieścić Nivo Slider w inne miejsce, to w ostatnim wierszu w pliku top.php znajdziesz wywołanie <? include('slideshow.php') ?>. Wytnij je z tego pliku i przenieś je do innego pliku składowego interfejsu według uznania.
 4. Kolumna Język podpowie nam w jakich wersjach językowych będzie widoczny wybrany element. Panele, w przeciwieństwie do podstron, mogą być przypisane do więcej niż jednej wersji językowej. Pamiętaj, że kolejne wersje językowe możesz dodawać za pomocą sekcji Konfiguracja systemu > Tłumaczenia
 5. Kolumna Autor zawiera dane osoby, która realizowała ostatnią modyfikację wybranego elementu.
 6. Kolumna Aktualizacja zawiera datę i godzinę ostatniej modyfikacji elementu.
 7. Ostatnia kolumna oferuje cztery funkcje dostępnych pod przyciskami:
  - - pozwala na przejście do panelu edycji elementu,
  - - duplikuje wybrany panel i otwiera podstronę umożliwiającą jego edycję,
  - - permanentnie usuwa wybrany panel,
  - - pozwala na zmianę kolejności panelu (metodą przeciągnij i upuść) na widocznej liście.
 8. Poniżej tabeli interfejs oferuje dwa przyciski: zielony dodaj nowy panel oraz niebieski Zapisz, który pozwoli Ci na zapisanie zmian kolejności i widoczności elementów.


Edycja paneli

Użycie przycisku spowoduje przejście do podstrony umożliwiającej edycję panelu. Interfejs podstrony został podzielony na dwie kolumny. Sprawdź działanie interfejsu widocznego poniżej opisu zmieniając różne ustawienia.

Po lewej znajdziesz opcje umożliwiające podstawową konfigurację panelu

 1. Selektor Rodzaj elementu umożliwi Ci wybór typu panelu, który planujesz przygotować. Dostępne typy opisaliśmy na początku tej sekcji dokumentacji.
 2. Za pomocą pola Nazwa panelu podaj jego docelowy tytuł.
 3. Blok Dostępny dla wersji językowej zawiera checkbox'y reprezentujące dostępne dla Twojego wdrożenia wersje językowe. Oznacz te, dla których panel będzie widoczny.
 4. Selektor Pozycja panelu pozwala wybrać obszar w ramach szablonu strony, w którym pojawi się definiowany panel.
  Wybierz pomiędzy:
  - obszar górny,
  - kolumna lewa,
  - kolumna prawa,
  - obszar dolny,
  - nagłówek strony,
  - stopka strony.
 5. Opcja Ukryj dla rozdzielczości XS (poniżej 768px szerokości) umożliwia dodanie do kodu panelu klasy CSS ('hidden-xs'), która spowoduje ukrycie elementu przy rozdzielczości ekranu poniżej 768px.
 6. Kolejna opcja umożliwia ukrywanie tytułu panelu, który domyślnie zawiera jego nazwę.
 7. Blok Pokaż ten panel na następujących podstronach oferuje wybór podstron poprzez manualne oznaczanie wybranych lub masowy wybór poprzez odwrócenie zaznaczenia.

Po prawej znajdziesz opcje umożliwiające edycję zawartości panelu

 1. Pole tekstowe Treść panelu pozwala na edycję zwartości panelu, także za pomocą kodu HTML.
 2. Pole Tekst linku pozwala na edycję treści, pod którą zostanie ukryty Adres URL linku.
 3. Przycisk Zapisz utrwali wszystkie zmiany wprowadzone w edytowanym panelu.


Obszary publikacji paneli w szablonie domyślnym

Poniższa grafika obrazuje siatkę pozycji paneli możliwych do uzyskania w ramach pojedynczej podstrony. Ich położenie kontrolujemy za pomocą bloku Pokaż ten panel na następujących podstronach, który opisaliśmy powyżej.

Obszary publikacji paneli w szablonie domyślnym

Dokumentacja (aktualna dla v4.40)

Bądź na bieżąco z nowościami i subskrybuj newsletter CONREGO

Oświadczam, że zapoznałem się z treścią i akceptuję regulamin korzystania z usług newslettera internetowego na stronie conrego.com.pl
Ta strona używa cookies celem gromadzenia danych o użytkownikach w celach marketingowych i obsługi procesów związanych z realizacją zamówień. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję