Rejestracja - Etap III: Noclegi

Sekcja Etap III: Noclegi umożliwia przygotowanie oferty hotelowej w ramach trzeciego etapu procesu rejestracji.

Etap rezerwacji hotelowej jest opcjonalny. Jeśli w zaplanowanym przez Ciebie procesie rejestracji nie chcesz udostępniać uczestnikom żadnych hoteli to pamiętaj, że cały etap możesz wyłączyć w sekcji Konfiguracja systemu > Konfiguracja hoteli. W sekcji tej możesz także wybrać daty graniczne dostępnych w hotelach pokoi (dzięki czemu rezerwacja będzie możliwa przykładowo tylko w dniach 20, 21, 22, 23 września).

Edycja nagłówka etapu

Pracę rozpoczynamy od wprowadzenia w panelu Treść etapu tekstu nagłówka i opisu etapu, który pojawia się nad listą dostępnych obiektów noclegowych. W polu Nagłówek etapu wprowadź tytuł podstrony dla tego kroku rejestracji, zaś w polu Opis etapu opisz wszelkie użyteczne dla uczestnika wskazówki.Oferta noclegowa

Panel dodawania obiektów noclegowych umożliwia dodawanie i konfigurację hoteli oraz pokojów jakie one oferują. Poniżej omówimy elementy interfejsu i ich funkcje na przykładzie pojedynczego obiektu:

 1. Nagłówek każdego hotelu poza nazwą zawiera kilka ikon funkcjonalnych:
  - ukryj hotel dla wybranych rodzajów uczestnictwa,
  - pokaż/ukryj pola do wprowadzenia tłumaczeń dla dodatkowych wersji językowych (ikona dostępna tylko, gdy dla wdrożenia konfigurujesz więcej niż jedną wersję językową),
  - kliknij, przeciągnij i upuść hotel, by zmienić jego kolejność wyświetlania,
  - usuń hotel z listy.
 2. Grupa Nazwa hotelu / standard widoczna w górnej części panelu danego hotelu to dwa pola umożliwiające nazwanie obiektu i wybór standardu za pomocą selektora dostępnego po prawej stronie.
 3. Pole Adres hotelu jak na poniższym przykładzie widać, umożliwia stosowanie prostego formatowania treści tagami HTML, dzięki czemu możemy przykładowo złamać tekst adresu na kilka wierszy.
 4. Pole Kod Google Maps służy do osadzenia zwartości parametru src dostępnego w kodzie iframe pobranym z Google Maps. Przykładowy kod mapy z Google Maps posiada konstrukcję <iframe src="link_mapy">. W tym polu osadzamy tylko tą część kodu, która jest oznaczona kolorem niebieskim.
 5. W polu Strona www możesz opcjonalnie umieścić adres strony internetowej hotelu.
 6. Dzięki selektorom w grupie Dostępność obiektu w systemie rezerwacji możesz zdefiniować termin, w którym konfigurowany hotel będzie widoczny na liście dostępnych. Nie zapomnij określić dat i godzin widoczności dla każdego z hoteli.
 7. Po prawej stronie od wyżej opisanych pól znajdziesz opcję Zdjęcie hotelu umożliwiającą wysyłkę pliku z fotografią obiektu noclegowego.
 8. Blok Dostępne pokoje pozwala na budowę listy rodzajów pokojów dostępnych w danym hotelu. Blok zawiera tabelę podzieloną na trzy kolumny: Nazwa/rodzaj pokoju, Liczba pokoi oraz kolumnę zawierającą przyciski funkcyjne.
 9. W pierwszej kolumnie wprowadź nazwy dla wszystkich typów pokojów.
 10. W kolumnie drugiej podaj domyślną liczbę pokoi dostępnych dla każdego dostępnego rodzaju.
 11. Kolumna trzecia dla każdego typu pokoju oferuje funkcje:
  - ukryj typ pokoju dla wybranych rodzajów uczestnictwa,
  - dodaj przedział czasu i inną liczbę dostępnych pokojów tego rodzaju w tym przedziale,
  - kliknij, przeciągnij i upuść pokój, by zmienić jego kolejność wyświetlania,
  - usuń typ pokoju.
 12. Przycisk dodaj nowy pokój umożliwia dodawanie nowego rodzaju pokojów.
 13. Niewidoczne na poniższym przykładzie przyciski umożliwiają dodawanie nowego hotelu (zielony przycisk: dodaj nowy hotel) i zapis zmian (niebieski przycisk: Zapisz).

CENNIK W OFERCIE NOCLEGOWEJ
Ponieważ nie każda rejestracja jest płatna, a stawki za poszczególne opcje w przypadku rejestracji płatnej mogą być bardzo zróżnicowane, to konfiguracja cennika oferty noclegowej dostępna jest w innej sekcji panelu administracyjnego. Jeśli chcesz skonfigurować cennik, to po przygotowaniu całej oferty hotelowej przejdź do sekcji Płatności > Cennik uczestnictwa i usług.

Dokumentacja (aktualna dla v4.40)

Bądź na bieżąco z nowościami i subskrybuj newsletter CONREGO

Oświadczam, że zapoznałem się z treścią i akceptuję regulamin korzystania z usług newslettera internetowego na stronie conrego.com.pl
Ta strona używa cookies celem gromadzenia danych o użytkownikach w celach marketingowych i obsługi procesów związanych z realizacją zamówień. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję