Rejestracja - Etap I: Formularz

Sekcja Etap I: Formularz umożliwia budowę i konfigurację formularza rejestracyjnego.

Zanim przystąpisz do konfiguracji tego etapu upewnij się, że wszystkie pola formularza zostały wcześniej skonfigurowane w sekcji Konfiguracja systemu > Formularz rejestracyjny. To właśnie tam je dodajemy i ustalamy ich typ. W sekcji Etap I: Formularz wprowadzamy jedynie ich etykiety, ustalamy kolejności, w której będą widoczne i przypisujemy je do sekcji.

Edycja nagłówka etapu

Pracę rozpoczynamy od wprowadzenia w panelu Treść etapu tekstu nagłówka i opisu etapu, który pojawia się nad formularzem rejestracyjnym. Warto dodać tu użyteczne dla uczestnika wskazówki (przykład poniżej).Budowa formularza zgłoszeniowego

W panelu Sekcje formularza rejestracyjnego konfiguracja formularza odbywa się poprzez szereg funkcji umożliwiających nam wprowadzania etykiet i opisów pól (wraz z tłumaczeniami), ich podział na sekcje oraz sortowanie.

 1. Pola w kolumnie Etykieta pozwalają nam na wprowadzenie etykiet pól formularza rejestracyjnego widoczne dla domyślnej wersji językowej wdrożenia.
 2. Każde pole formularza rejestracyjnego może posiadać opcjonalny opis, który edytujemy w kolumnie Opis pola.
 3. Kolumna Rodzaj danych zawiera informację o rodzaju elementu. Pola formularza mogą być polami typu text (zwykłe pole tekstowe), text area, select, radio button lub checkbox.
 4. W kolumnie Rodzaj opcji zawarty będzie identyfikator pola, czyli jego nazwa robocza. Nazwa robocza jest przypisana dla danego pola jako jego ID i będzie można się do niego odwołać np. podczas modyfikacji kodu javascriptowego.
 5. Kolumny Widoczność i Wymagane zawierają checkbox'y, które pozwalają nam określić, czy wybrane pole ma pozostać widoczne i wymagane w budowanym formularzu rejestracyjnym.
 6. Ostatnia kolumna zawiera ikony pełniące funkcje:
  - ukryj pole lub sekcję formularza rejestracyjnego dla wybranych rodzajów uczestnictwa,
  - pokaż/ukryj pola do wprowadzenia tłumaczeń dla dodatkowych wersji językowych dla tego wdrożenia (ikona dostępna tylko, gdy dla wdrożenia konfigurujesz więcej niż jedną wersję językową),
  - kliknij, przeciągnij i upuść wiersz danego pola, by zmienić jego kolejność w formularzu rejestracyjnym,
  - usuń nagłówek sekcji formularza rejestracyjnego.
 7. Przycisk dodaj sekcję formularza umożliwia dodawanie nagłówków sekcji, które separują pola formularza w osobnych kontenerach.
 8. Przycisk dodaj pole formularza powoduje przejście do sekcji Konfiguracja systemu > Formularz rejestracyjny w celu dodania (lub usunięcia) pól dostępnych w formularzu zgłoszeniowym.

Opcja ukrywania sekcji (i jej zawartości) lub pól formularza dla wybranych rodzajów uczestnictwa umożliwia budowę warunkowego formularza rejestracyjnego, który zmienia się w zależności od tego, kto podejmuje rejestrację.

Klauzule

W panelu Klauzule do akceptacji przez użytkownika dodajemy wszelkie klauzule, które mają pojawić się na stronie pierwszego etapu rejestracji (pod formularzem rejestracyjnym). 

 1. Pole tekstowe zawierające przykładową klauzulę umożliwia wprowadzenie treści dla klauzul. Użyj ikony by wprowadzić translacje klauzul dla każdej z dostępnych dla Twojego wdrożenia wersji językowych.
 2. Widoczne w panelu checkbox'y: Widoczność i Wymagane pozwalają nam określić, czy wybrana klauzula ma pozostać widoczna i wymagana w procesie rejestracji.
 3. Pod polem tekstowym przeznaczonym do modyfikacji treści klauzuli znajdziesz na poniższym przykładzie przyciski umożliwiające wstawianie linku do regulaminów, które po kliknięciu przez uczestnika pojawią się w osobnym okienku (tzw. modalu). Przyciski powodują wklejenie w treści klauzuli odnośnika, który na poniższym przykładzie brzmi: [36|Regulamin uczestnictwa].
 4. Za pomocą przycisku dodaj klauzulę możesz osadzić pod formularzem rejestracyjnym dowolną liczbę klauzul. Każdą z nich skonfigurujesz według powyższych wskazówek niezależnie od pozostałych.
 5. Jeśli wprowadzoną klauzulę musisz usunąć to skorzystaj z ikony .
 6. Po wprowadzeniu wszelkich zmian nie zapomnij użyć niebieskiego przycisku Zapisz.


Regulaminy

Klauzule najczęściej stosujemy, by uzyskać akceptację pewnych zobowiązań i praw wynikających z ustaw obowiązujących w chwili, gdy prowadzimy rejestrację. Ponad to, klauzule bardzo często łączone są z regulaminami. Edycja regulaminów jest podobna do edycji podstron serwisu i w rzeczywistości efektem dodawania regulaminu za pomocą sekcji Okna/strony z regulaminami każdy regulamin zostanie zapisany w bazie systemu jako podstrona. 

 1. Pole Tytuł okienka (popup) służy do wprowadzenia treści, która pojawi się w nagłówku okna z regulaminem i nazwy podstrony, która będzie widoczna w systemie nawigacji Twojego serwisu.
 2. Tekst linku umożliwia wprowadzenie treści, pod którą zostanie podpięty w sekcji Klauzule link do okna z regulaminem.
 3. Pole Bezpośredni adres URL umożliwia wprowadzenie unikalnego ciągu znaków, który będzie częścią adresu strony z regulaminem (ten ciąg znaków występuje po nazwie domeny i będzie widoczny w pasku adresu Twojej przeglądarki).
 4. Ikoną usuniesz przygotowany regulamin.
 5. Ikona rozwinie panel edycji treści regulaminu.
 6. Za pomocą przycisku Dodaj nowy regulamin możesz przygotować różne wersje regulaminów, w tym regulaminy dla różnych wersji językowych dostępnych dla Twojego wdrożenia. Miej jednak na uwadze, że umowna jest decyzja, który z regulaminów posłuży jako wersja angielska czy polska. To tylko kwestia linku do regulaminu, który osadzisz w jednej z klauzul, bowiem regulaminy nie są przypisane do żadnej konkretnej wersji językowej.
 7. Po wprowadzeniu wszelkich zmian nie zapomnij użyć niebieskiego przycisku Zapisz.

Dokumentacja (aktualna dla v4.40)

Bądź na bieżąco z nowościami i subskrybuj newsletter CONREGO

Oświadczam, że zapoznałem się z treścią i akceptuję regulamin korzystania z usług newslettera internetowego na stronie conrego.com.pl
Ta strona używa cookies celem gromadzenia danych o użytkownikach w celach marketingowych i obsługi procesów związanych z realizacją zamówień. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję