Generator PDF - Edycja szablonu PDF

Sekcja Generator PDF > Edycja szablonu PDF to miejsce, w którym możesz tworzyć i edytować szablony plików PDF.

Szablony plików PDF przygotowane za pomocą tego modułu umożliwią automatyczne generowanie plików PDF zawierających personalizowane dokumenty, takie jak:

Panel Edycja szablonu PDF udostępnia szereg opcji za pomocą, których przygotujesz wzór dokumentu przeznaczonego do dalszej personalizacji:

 1. Pole Nazwa przechowuje tytuł edytowanego szablonu PDF.
 2. Pole Pliki PDF tła szablonu umożliwia wybór wcześniej dodanego tła szablonu w formacie PDF. Każdy szablon PDF może bazować na istniejącym pliku tła. Ułatwia to tworzenie wysokiej jakości dokumentów i precyzyjne ułożenie elementów personalizowanych względem projektu identyfikatora, wejściówki lub innego dokumentu.
 3. Przycisk Dodaj nowe tło umożliwia import nowego tła szablonu przygotowanego w formacie PDF.
 4. Selektor Rozmiar siatki znacznie ułatwi Ci pozycjonowanie elemntów szablonu poprzez nałożenie na tło warstwy z siatką półprzezroczystych linii.
 5. Przycisk Zapisz pozwoli utrwalić przygotowany szablon.
 6. Największą częścią interfejsu tej sekcji jest okno edycji szablonu.
 7. Panel Tagi korespondencji seryjnej zawiera podzieloną na grupy listę przycisków wywołujących w edytorze szablonu różne tagi:
  systemowepól formularzapól ankietdodatkowezałączników PDF. Kliknięcie w jeden z tagów przywoła w oknie edycji nowy element, który możemy przemieszczać w obszarze okna projektu szablonu.
 8. Nowy element szablonu pojawi się w lewym górnym rogu obszaru edycji. Elementy pozycjonujemy metodą przeciągnij i upuść. Po przemieszczeniu kursora na obszar elementu pojawią się dwie ikony:
  - - permanentnie usuwa element z szablonu,
  - - otwiera okno (tzw. modal) z parametrami danego elementu.
 9. Modal parametrów elementu oferuje szereg funkcji umożliwiających dostosowanie elementu do projektu szablonu:
  - Pole Kolor czcionki zawiera selektor barw wg standardu RGB (Red Green Blue),
  - Selektor Rodzaj czcionki oferuje wybór kroju obowiązującego dla danego elementu,
  - Pole Rozmiar czcionki (px) umożliwia wprowadzenie wartości rozmiaru liter w pikselach,
  - Pole Tekst pomocniczy umożliwia nam podmianę domyślnego tekstu widocznego w szablonie dla każdego z elementów,
  - Pole Dodatkowy CSS pozwoli nam na użycie liniowego CSS (styli kaskadowych) w celu dostosowania typografii do wymagań projektu (Pobierz dokumentację biblioteki mPDF by sprawdzić dostępne parametry styli),
  - Pole Tagi korespondencji seryjnej umożliwia osadzenie nawet kilku tagów wewnątrz edytowanego elementu (np. [imie] i [nazwisko]) by uniknąć niepotrzebnego niekiedy rozbicia dwóch tagów na dwa osobne elementy. Listę innych tagów uzyskasz po kliknieciu w link lista tagów.
 10. Po zapisaniu gotowego szablonu pojawi się nowy wiersz w panelu Zapisane szablony, który opiszemy w dalszej części tej podstrony.


Zapisane szablony

Szablony, które zostały zapisane za pomocą panelu edycji pojawią się jako nowe wiersze tabeli.

 1. W kolumnie Nazwa znajdziesz tytuły wszystkich zapisanych szablonów.
 2. W kolumnie Tag załącznika w mailu znajdziesz przycisk umożliwiający skopiowanie do pamięci podręcznej taga, który osadzony w treści wiadomości e-mail będzie powodował załączanie spersonalizowanego pliku PDF wygenerowanego w locie na podstawie wybranego szablonu.
 3. Kolumna Szablon do druku na recepcji zawiera oznaczenie szablonu wybranego jako domyślny do druku identyfikatorów podczas recepcji za pomocą modułu Obsługa gości > Recepcja.
 4. Wartość w kolumne Tło szablonu to nazwa pliku PDF, którego użyłeś jako tła dla szablonu.
 5. W kolumnie Utworzono zapisana jest informacja o dacie i godzinie ostatniej aktualizacji szablonu.
 6. Na końcu każdego wiersza znajdziesz trzy ikony:
  - - otwiera wybrany szablon w oknie edycji. Zapis zmodyfikowanego szablonu spowoduje nadpisanie szablonu edytowanego jego nową wersją.
  - - otwiera duplikat wybranego szablon w oknie edycji. Zapis zmodyfikowanego szablonu spowoduje dodanie nowego wiesza w panelu Zapisane szablony.
  - - usuwa szablon z bazy aplikacji.

 

Dokumentacja (aktualna dla v4.40)

Bądź na bieżąco z nowościami i subskrybuj newsletter CONREGO

Oświadczam, że zapoznałem się z treścią i akceptuję regulamin korzystania z usług newslettera internetowego na stronie conrego.com.pl
Ta strona używa cookies celem gromadzenia danych o użytkownikach w celach marketingowych i obsługi procesów związanych z realizacją zamówień. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję