Ankiety - Mail

W tej części dokumentacji poświęconej Ankietom opiszemy sekcje służące do konfiguracji wiadomości e-mail wysyłanych za pomocą tego modułu.

Moduł posiada cztery sekcje umożliwiające edycję różnych typów wiadomości e-mail wysyłanych przez system:

 • Mail: do autora - w tej sekcji edytujemy treść wiadomości dostarczanej do zgłaszającego ankietę po jej wysyłce.
 • Mail: do moderatora - sekcja służy do edycji wiadomości wysyłanej do moderatorów / recenzentów ankiet, z informacją o pojawieniu się w systemie nowej ankiety do moderacji. Moderatorów możemy dodawać w sekcji Ankiety - Moderatorzy.
 • Mail: kwalifikacja - mail do autora ankiety, informujący o kwalifikacji, wysyłany automatycznie w przypadku zaakceptowania ankiety przez administratora aplikacji.
 • Mail: dyskwalifikacja - mail do autora ankiety, informujący o dyskwalifikacji, wysyłany automatycznie w przypadku, gdy administrator odrzuci ankietę.

Aby ułatwić Ci pracę, osadziliśmy w systemie przykładowe szablony HTML wiadomości wysyłanych na różne okazje. Kod HTML szablonu możesz dowolnie modyfikować korzystając z opisanych niżej funkcji.

W treści wiadomości edytowanej w panelu Edycja treści komunikatu, poza przydatnymi informacjami prezentujemy zwykle listę odpowiedzi na zadane w ankiecie pytania. Jest to łatwe dzięki tagom odwołującym się do pól formularza.

 1. Selektor wersji językowej szablonu wiadomości e-mail oznaczony etykietą Wersja językowa umożliwia przełączenie panelu edycji w tryb innej wersji. Przełączenie na inną wersję językową spowoduje przeładowanie ekranu, więc pamiętaj o zapisaniu zmian dla wcześniej podjętej edycji.
 2. Pole Wyślij kopię do pozwoli Ci na wprowadzenie adresu e-mail, na który system będzie wysyłał kopię wiadomości.
 3. Pole Temat wiadomości służy do wprowadzenia właściwego dla wybranej wersji językowej tematu.
 4. Największą część interfejsu stanowi edytor treści oparty o popularną bibliotekę TinyMCE. Edytor umożliwia edycję wiadomości e-mail zawierającej potwierdzenie rejestracji w trybie wizualnym oraz wykorzystanie czystego kodu HTML. Jest to szczególnie przydatne, gdy szablon wiadomości został przygotowany za pomocą zewnętrznego narzędzia i wygodniej jest skorzystać z oryginalnego kodu.
 5. Panel Tagi korespondencji seryjnej zawiera listę przycisków wywołujących w edytorze tagi pól ankiet.
 6. Dla tagów można wybierać pomiędzy tagiem pozbawionym etykiety (wówczas w treści generuje się wartość danego pola, czyli np. tag [email] wywoła wartość support@conrego.com) lub tagiem z modyfikatorem "|withlabel" (za pomocą przycisku + label wywołasz tag z zawartością pola formularza wraz z etykietą zawierającą nazwę pola, np.: E-mail: support@conrego.com).
 7. Za pomocą przycisku Zapisz utrwal zmiany wprowadzone w szablonie wiadomości dla wybranej wersji językowej.

Dokumentacja (aktualna dla v4.40)

Bądź na bieżąco z nowościami i subskrybuj newsletter CONREGO

Oświadczam, że zapoznałem się z treścią i akceptuję regulamin korzystania z usług newslettera internetowego na stronie conrego.com.pl
Ta strona używa cookies celem gromadzenia danych o użytkownikach w celach marketingowych i obsługi procesów związanych z realizacją zamówień. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję